IJmuiden
2012 - heden
Rijkswaterstaat GPO
Na bijna 100 jaar is de Noordersluis in IJmuiden aan vervanging toe. Een nieuwe, grotere zeesluis moet de bereikbaarheid van de haven van Amsterdam verbeteren en de economie in de regio stimuleren door getij-onafhankelijk ruimte te bieden aan de steeds groter wordende zeeschepen. De nieuwe zeesluis wordt 70 meter breed, 500 meter lang en 18 meter diep en wordt daarmee de grootste zeesluis ter wereld! De bouw is gestart begin 2016 en de nieuwe zeesluis is begin 2022 beschikbaar voor de scheepvaart. De levensduur van de nieuwe sluis is 100 jaar.
PACER vervult de rol als systems engineer. We waren al bij de start van het project betrokken bij het opstellen van de klanteisen tot aan de contracteisen in het DBFM-contract. Nu het project verder gevorderd is, coördineren en bewaken wij de verificatie- en validatieactiviteiten.
Opdrachtnemer OpenIJ stelt tijdens het ontwerp documenten op waarmee zij aantonen te voldoen aan contracteisen (verificatie) en beoogd gebruik (validatie). Deze stukken worden door Rijkswaterstaat en belangrijke stakeholders (bijv. Port of Amsterdam) beoordeeld.
Onze systems engineer verzorgt in dit proces de coördinatie, communicatie en afspraken met OpenIJ. Daarnaast houdt hij zich bezig met de overdracht naar de stakeholders met als doel dat RWS beheer, Centraal Nautisch Beheer, Vletterlieden, Loodswezen en Sleepdiensten gereed zijn om de Nieuwe Zeesluis in gebruik te nemen.
Een dienstverlenende kennisorganisatie, dat is hoe je PACER het beste kunt omschrijven. Zowel nationaal als internationaal zijn wij werkzaam op de terreinen infrastructuur, industrie en energie. Wij zorgen voor projectbeheersing in diverse uiteenlopende projecten en creëren een meerwaarde voor onze opdrachtgevers.
Persoonlijke ontwikkeling, een nieuwsgierige blik en plezier in wat je doet. Dat is PACER.
Wij vinden het namelijk belangrijk dat jij als persoon groeit en steeds weer nieuwe dingen leert. Ben je benieuwd hoe het is om bij PACER te werken?